Десна1:2Олександрія
Круковець 65 Мельник 16, Дремлюк 88
Литвин, Станкевич, Черній, Зарицький, Чуланов, Бабор (Колодін 73), Єрмоленко, Ярошенко (Антипов 53), Мурашко (Кумачов 61), Круковець (Алаєв,77), Кожем’яченко (Кирилов 81) Овсієнко, Азаров, Ніконов, Первак, Радевіч (Дремлюк 68), Куций, Головко (Пономар 56), Тарасенко, Казанюк, Мельник (Кундель 63), Гребінюк
Попередження: Круковець 60 Попередження: Радевич 30
Шкода, але двотижнева перерва на користь чернігівцям не пішла. Як сказав після матчу в.о. головного тренера «Десни» Сергій Бакун, ці два тижні доводилося займатися зовсім не тією роботою, якою хотілося б. За словами тренера тепер в самий розпал чемпіонату, коли кожне очко може виявитися рятівним, доводиться… переглядати футболістів на предмет їх відповідності класу команди першої ліги… Причому товариська гра, яку провели чернігівці з любителями зі Славутича підтвердила слабку функціональну готовність більшості футболістів (матч закінчився нульовою нічиєю). Мдя… Зимово-весняна трансферна політика «Десни» дається взнаки.

Гру «Десна» почала досить жваво, але вистачило господарів лише на 10 хвилин, за які Єрмоленко пробив по воротам трохи неточно (бив зльоту з лінії штрафного і воротар лише поглядом провів м’яч), а Бабор несильним ударом в ближній кут перевірив пильність Овсієнка.

Після цього за справу взялися гості. Спочатку після подачі кутового Тарасенко головою пробив трохи вище воріт, потім Гребінюк вискочив сам на сам з Литвином, але чернігівський голкіпер вчасно кинувся в ноги нападаючому «Олександрії», а потім шикарну комбінацію гості все таки завершили взяттям воріт. В центрі поля Гребінюк виборов м’яч, пройшов трохи вперед і віддав на лівий фланг. Там швидкісний Казанюк зумів наздогнати шкіряну кулю і першим же дотиком виконав навісну передачу на лінію воротарського майданчику. Мельнику ніхто не заважав вистрибнути і головою вразити ворота Литвина. Все сталось швидко і показово - як по нотах.

До перерви гості більше володіли м’ячем і могли ще кілька разів забити. Після навісу все того ж Казанюка Литвин замість того аби відбити м’яч кулаками намагався спіймати його (при тому, що снаряд був підкручений від воріт) і влаштував «пожежу» біля власних воріт. Допомогли відбитися захинсики. Потім регбійна атака «віялом» (з лівого флангу на правий по «маршруту»: Гребінюк-Казанюк-Радевіч-Головко) закінчилась потужним прострілом у виконанні Головка. На щастя від ноги Чуланова м’яч не зрізався у ворота, а пішов на кутовий. Взагалі, перевага гостей на флангах, де активно діяли Казанюк і Головко і високий зріст пари форвардів «Олександрії» перетворювали кожний фланговий прохід і навіс на небезпеку.

Лише в кінці тайму «Десна» спромоглась відповісти. Мурашко з лінії штрафного пробив прямо в руки воротареві гостей, а Круковець, різко розвернувшись з м’ячем (два захинсика за інерцією пролетіли повз капітана «Десни» - вийшло ефектно) змарнував шанс, пробивши набагато вище.

Другий тайм почався прицільним ударом Бабора, але Овсієнко без особливих складнощів приборкав м’яча. Мав шанс точно головою пробити Черній (це був чи не єдиний епізод, коли в чужому штрафному майданчику чернігівці виграли верхову боротьбу), але удар його був слабенький. А в контратаці Казанюк знову міг стати автором гольового пасу. В останній момент після його подачі Литвин зняв м’яч з голови Гребінюка.

А потім «Десна» забила. Круковець віддав «вертикальну» передачу в нікуди і Овсієнко без перешкод мав забирати м’яч, але молодий Антипов шулікою кинувся з флангу в центр і таки зумів на долю секунди випередити воротаря гостей і носком штовхнути м’яч. Круглий від лежачого вже Овсієнка відскочив до неприкритого Круковця, який низом несильно катнув м’яч у порожні ворота.

«Десна» завелась і хвилина на 7-10 замкнула гостей на їх половині поля. Напруга зростала, але реально гольових моментів так і не виникло. Натомість гості заспокоїлись і відсунули гру в центр поля, а потім і взагалі повернули собі ініціативу. За 10 хвилин Гребінюк мав реальну нагоду знову вивести свою команду вперед. Але м’яч після удару головного бамбардира олександрійців потрапив в штангу.

І все ж гості використали свою перевагу у зрості. Казанюк вдруге відзначився результативним ассистом (цього разу з правого флангу) і Дремлюк головой підправив м’яч в дев’ятку. Станкевич в компенсований час несподіваним ударом метрів з 30 міг покласти «дурачка», але Овсієнко все ж захистив ворота.

Після програшу і перемоги фвано-франківського «Спартака» відстань до прірви скоротилась до чотирьох очок. Календар у «Десни» важкий, тому наступний домашній матч з черкаським «Дніпром» стане вирішальним у боротьбі за першу лігу.

P.S. А щодо коментарів, які з’явились вже на цій гілці, то скажу наступне. Про прийом сперечатися не стану – немає в мене інформації. Про відсоток володіння м’ячем (70 на 30) – це за допомогою якого приладу було виміряно? Так первага гостей була помітною, але не настільки. А щодо вигуків на адресу арбітра, то вони дійсно були. Привід - три досить сумнівні оффсайди, зафіксовані у Антипова.